تاریخ : دوشنبه 1 آبان 1396
کد 20

نشست مشترک مسئولین دانشگاه مراغه با نماینده سمن ها و مدیر عامل انجمن حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی مراغه

نشست مشترک مسئولین دانشگاه مراغه با نماینده سمن ها و مدیر عامل انجمن حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی مراغه در آبان ماه سال جاری برگزار شد.
در این نشست آقای دکتر قره خانی مدیر پژوهش و فناوری و رئیس کمیته سبز دانشگاه مراغه ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین آغازگر جلسه بود و طی سخنانی برنامه­ های این دانشگاه را در حوزه محیط زیست و دانشگاه سبز تشریح کرد.
در ادامه آقای مشتاق پور نماینده سمن­ ها و مدیر عامل انجمن حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی مراغه گزارشی از وضعیت موجود محیط زیست کشور معضلات زیست محیطی و بحران­ های ناشی از تخریب جنگل­ ها، مراتع، تالاب­ ها، دریاچه­ ها، رودخانه­ ها، زیستگاه­ ها و شکارگاه ­ها ارائه کرد. وی با بیان تبعات ناشی از نابودی حیات وحش و به خطر افتادن نسل بسیاری از گونه ­های جانوری اعم از پستانداران، پرندگان، آبزیان و تخریب ناشی از محیط زیست طبیعی و اثرات جبران ناپذیر آنها مطالبی را عنوان نمود. همچنین در خصوص راهکارهای رفع معضلات و کاهش میزان تخریب و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی و محیط زیست بحث و بررسی شد.
در این نشست مقرر گردید با اولویت بندی پروژه­ های آموزشی، تحقیقاتی و گردشگری با توجه به پتانسیل­ های موجود در منطقه و آثار متعدد فرهنگی و تاریخی با هماهنگی ارگان­ های ذیربط شهرستان مراغه برای جلوگیری و کاهش این معضلات برنامه ریزی صورت گیرد.